Comunitatea AlternativeCS
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» www.flycs.hi2.ro
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyDum Ian 09, 2011 8:39 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» WwW.flycs.hi2.ro
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyDum Ian 09, 2011 8:38 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyDum Ian 09, 2011 8:37 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyDum Ian 09, 2011 8:36 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyDum Ian 09, 2011 8:35 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyDum Ian 09, 2011 8:34 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» Alfabetul Chinezesc :))
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyJoi Apr 08, 2010 12:00 am Scris de padvladsamp

» e tare
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyLun Ian 25, 2010 3:12 pm Scris de =CiBeR=

» Tutorial..Cum Sa Dai Hs Mai Usor
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative EmptyMier Sept 09, 2009 9:14 pm Scris de pad_vlad

Statistici
Avem 123 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: ovidiuboss0

Membrii nostri au postat un numar de 1918 mesaje în 253 subiecte

cautam logo-ul pentru comunitatea alternative

3 participan?i

In jos

cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty cautam logo-ul pentru comunitatea alternative

Mesaj Scris de aKe Lun Mai 19, 2008 10:01 pm

Propun sa cream si deci sa detinem si sa folosim apoi un logo pentru comunitatea noastra, ca o marca inregistrata , o semnatura. Aceasta trebuie sa fie sub forma grafica, sa fie originala, creatie unica.
Asteptam conceptele voastre grafice, ale utilizatorilor ce prezinta in domeniul graficii digitale. Putetii sa-l considerati si ca o competitie de talent, imaginatie, experienta si indemanare. Chiar si cei mai putin experimentati pot sa se implice, macar prin idei si concepte. Avem deja cateva concepte grafice personalizate pe forum si motd-ul serverului. Pe viitor vom extinde si moderniza design-ul si modul de prezentare, din punct de vedere estetic. Cel ce va prezenta o imagine, creatie proprie, trebuie sa prezinte si fisierul sursa pentru a dovedi autenticitatea (.psd, .ai, .fla, cdr, .ufo etc)

Daca nu se va gasi logo-ul nostru, in cele din urma il voi crea eu :P
Apreciem interesul vostru pentru serverul nostru.
aKe
aKe
Moderator

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 37
Localizare : Sibiu
Experienta CS : 2 ani
Warn-uri :
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Left_bar_bleue0 / 1000 / 100cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/04/2008

Foaie de personaj
Joc de roluri:
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Left_bar_bleue10/10cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty_bar_bleue  (10/10)

http://www.pwd.srv.ro

Sus In jos

cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty Re: cautam logo-ul pentru comunitatea alternative

Mesaj Scris de TuNiNg Lun Mai 19, 2008 10:09 pm

nu ma lua pe mine cu astea nu prea pot sati spun nimik adevarul e caci tu esti sef aici cu astea stii prea bn ce vb si nah daca imi vine o ideie ceva am sa vo dau da spun ca sa nu asteptati de la mine sorryy bafta si sper sa iese bn ca avem oameni pe servar destepti si de treaba asa ca bafta;)
TuNiNg
TuNiNg
Jucator

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 31
Localizare : prin Romania
Detinator Steam : am sa fac rost cat de curand;)
Experienta CS : am ceva 2 3 indata:P
Warn-uri :
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Left_bar_bleue1 / 1001 / 100cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Right_bar_bleue

Data de inscriere : 02/05/2008

Sus In jos

cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty Re: cautam logo-ul pentru comunitatea alternative

Mesaj Scris de [mL]Radu IAncu Dum Mai 25, 2008 10:53 am

ma mai gndesc.daca imi vine vreo idee v-o spun. BFT la treaba!
[mL]Radu IAncu
[mL]Radu IAncu
Semi-GoD

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 29
Localizare : Sibiu
Detinator Steam : Nu
Experienta CS : 1 an
Warn-uri :
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Left_bar_bleue0 / 1000 / 100cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Right_bar_bleue

Data de inscriere : 24/05/2008

Sus In jos

cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty Re: cautam logo-ul pentru comunitatea alternative

Mesaj Scris de aKe Joi Mai 29, 2008 11:34 pm

Eu am creeat deja un logo pentru comunitatea alternative dar inca nu o sa-l vedeti, il ve-ti putea admira o data cu uploadarea noului site. Pana una alta asteptam creeatile voastre. In cazul in care cineva va veni cu un logo mai bun il vom folosi cu cea mai mare placere si multumiri :D
aKe
aKe
Moderator

Numarul mesajelor : 92
Varsta : 37
Localizare : Sibiu
Experienta CS : 2 ani
Warn-uri :
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Left_bar_bleue0 / 1000 / 100cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/04/2008

Foaie de personaj
Joc de roluri:
cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Left_bar_bleue10/10cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty_bar_bleue  (10/10)

http://www.pwd.srv.ro

Sus In jos

cautam logo-ul pentru comunitatea alternative Empty Re: cautam logo-ul pentru comunitatea alternative

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum