Comunitatea AlternativeCS
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» www.flycs.hi2.ro
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyDum Ian 09, 2011 8:39 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» WwW.flycs.hi2.ro
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyDum Ian 09, 2011 8:38 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyDum Ian 09, 2011 8:37 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyDum Ian 09, 2011 8:36 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyDum Ian 09, 2011 8:35 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» www.flycs.hi2.ro
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyDum Ian 09, 2011 8:34 pm Scris de FlyCs.hi2.ro

» Alfabetul Chinezesc :))
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyJoi Apr 08, 2010 12:00 am Scris de padvladsamp

» e tare
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyLun Ian 25, 2010 3:12 pm Scris de =CiBeR=

» Tutorial..Cum Sa Dai Hs Mai Usor
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau EmptyMier Sept 09, 2009 9:14 pm Scris de pad_vlad

Statistici
Avem 123 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: ovidiuboss0

Membrii nostri au postat un numar de 1918 mesaje în 253 subiecte

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

5 participan?i

In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de Xcite-rAnK Joi Apr 24, 2008 6:37 pm

Am vazut ca foarte multe persoane au dificultati in a delimita numarul maxim de playeri pe care il pot tine pe BANDA proprie de Internet ( am avut si eu deasemenea aceasta problema)

Daca iti pui intrebarea: Oare cati jucatori pot tine cu viteza mea de internet ? atunci aici afli raspunsul !

Pentru a afla rasunsul la aceasta intrebare parcurgem urmatorii pasii care sunt foarte simplii:

1) Testarea vitezei de Internet - pentru un server de cstrike nu este important download-ul ci UPLOAD-ul, cu cat valoare vitezei de upload este mai mare cu atat putem tine mai multi jucatori!
Facem testul pe http://www.speedtest.net , apoi notam rezultatul!

2) comparam rezultatul de pe speedtest.net cu acest tabel:
https://2img.net/h/oi18.tinypic.com/523e3io.jpg
De aici va veti da seama singuri cati jucatori suporta conexiunea voastra la internet!

Un alt factor important pentru un server de cstrike este MEMORIA RAM !
Cu cat avem mai mult ram pe calculator cu atat mai bine!
Avand in vedere ca stiti ce memorie ram are pc-ul vostru , vom compara cu acest tabel:
https://2img.net/h/oi17.tinypic.com/4t56a0g.jpg
Dupa cum se vede in tabel coloanele rosii reprezinta memoria minima pentru numarul respectiv de jucatori iar coloana verde reprezinta memoria ideala!

Alt factor care influenteaza buna functionare a unui server de cstrike este procesorul
=>Procesorul :
1,2 Ghz pentru 12 Jucatori
2,4 Ghz pentru 24 jucatori
2,6 Ghz pentru 32 jucatori

De preferat este un procesor Intel , dar asta nu inseamna ca daca avem AMD nu putem face server-ul , doar ca cele intel sunt preferate !

Ca sa dau un exemplu clar, in caz ca cineva nu a inteles pana aici :
=>

Sa zicem ca avem un pc cu un procesor de 2,4Ghz si 1 Gb ram iar testul de viteza facut pe speedtest.net arata cam asa:
http://www.speedtest.net/result/132746790.png
Conform vitezei de Internet (UPLOAD) inseamna ca putem tine fara probleme 32 de jucatori!
Conform resurselor Memoriei Ram inseamna ca putem tine un numar de la 20 la 26 de jucatori!
Procesorul este suficient pentru a tine 24 de jucatori!
Facand o aproximatie , numarul de jucatori ar fi de 23(+-2) fara ca acestia sa prezinte /lag/loss/choke!

Atentie! Nu vorbim de jucatori din afara tarii.ci doar ROMANI!

Sper ca a-ti prins ideea, si ca m-am facut inteles si totodata de ajutor

Informatii de pe maritul GOOGLE!
Tabelurile nu imi apartin insa adaptarea pentru ele este facuta de mine!

Informatiile sunt date cu aproximatie , dar cu o apropiere cat mai mare de valorile reale recomandate!
Xcite-rAnK
Xcite-rAnK
OwNeR

Numarul mesajelor : 426
Varsta : 30
Localizare : Sibiu
Detinator Steam : Da
Experienta CS : 3 ani
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/04/2008

Foaie de personaj
Joc de roluri:
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue10/10Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty_bar_bleue  (10/10)

https://alternative.forum.st

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de gTn - AlternativeCS Sam Apr 26, 2008 4:47 pm

GJ

gTn - AlternativeCS
Membru

Numarul mesajelor : 28
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/04/2008

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de Que||enTeT Dum Iun 01, 2008 2:06 am

poi ieu cam 22 pot tine :X :)
Que||enTeT
Que||enTeT
Jucator

Numarul mesajelor : 198
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare
Detinator Steam : nu
Experienta CS : Se stie
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 31/05/2008

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de [mL]Radu IAncu Dum Iun 01, 2008 8:44 am

MS MULT.....eu pot tine cam 30. :>
[mL]Radu IAncu
[mL]Radu IAncu
Semi-GoD

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 29
Localizare : Sibiu
Detinator Steam : Nu
Experienta CS : 1 an
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 24/05/2008

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de Xcite-rAnK Dum Iun 01, 2008 10:20 am

Eu pot tine 24 :p :>
Xcite-rAnK
Xcite-rAnK
OwNeR

Numarul mesajelor : 426
Varsta : 30
Localizare : Sibiu
Detinator Steam : Da
Experienta CS : 3 ani
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 20/04/2008

Foaie de personaj
Joc de roluri:
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue10/10Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty_bar_bleue  (10/10)

https://alternative.forum.st

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de Que||enTeT Dum Iun 01, 2008 12:09 pm

nu stiam ca exista chestii de astea.. sa poti afla cati jucatori poti tine...
Que||enTeT
Que||enTeT
Jucator

Numarul mesajelor : 198
Varsta : 30
Localizare : Baia Mare
Detinator Steam : nu
Experienta CS : Se stie
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 31/05/2008

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de VEn0M Vin Iun 27, 2008 9:23 am

da buna treaba am vaz cat pot tine bounce
VEn0M
VEn0M
Semi-GoD

Numarul mesajelor : 201
Varsta : 31
Localizare : Campina
Detinator Steam : Da
Experienta CS : 6 ani
Warn-uri :
Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/05/2008

Sus In jos

Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau Empty Re: Afla cati jucatori poti tine pe serverul tau

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum